Představte si, že se člověk při výběru své nové nemovitosti už ani nemusí zvedat od stolu, aby si prošel všechna zákoutí třeba i vašeho bytu. Nasadí si 3D brýle, prohlédne si váš byt ve virtuální realitě a na základě toho se rozhodne o koupi.

Sci-fi?

Rozhodně ne. Jsem ráda, že vám mohu představit další z řady úžasných technologických vymožeností, které při své práci realitní makléřky používám. Mám na mysli virtuální prohlídku, která vzniká na základě 3D skenu nemovitosti.

To nepotřebuji

„3D sken, virtuální prohlídka? Zní to moc složitě a odborně a v případě mého obyčejného bytu to ani není potřeba dělat. Ten se prodá tak jako tak.“

I toto si může myslet někdo o technologii, která začíná ovládat realitní svět a to, jak realitní makléři nebo kanceláře fungují. Občas to můžete slyšet i od realitních makléřů, kteří nejsou zastánci inovace a zaspali dobu.

A já každému odpovídám: Ne přátelé, je to super a víte proč?

Ne přátelé, je to super a víte proč?

Jen se sami podívejte…

Klikněte na tlačítko „Explore 3D Space“ a projděte se po bytě 3+kk, který právě nabízíme v Plzni

Výhody virtuální prohlídky

Proč se vyplatí tuto technologickou novinku využít při prodeji nemovitosti už dnes?

Oslovíme více zájemců

Na realitním serveru jsou mraky inzerátů na byty a domy. Pokud chci inzerátem zaujmout, musím nabídnout něco, co ostatní nemají. A to bezesporu v současné době 3D sken nemovitostí je.

Díky tomu se váš byt nebo dům odliší od ostatních nabízených bytů, daleko více lidí si ho prohlédne. A to samozřejmě zvyšuje šanci na prodej.

Úspoříme čas

Nespornou výhodou virtuální prohlídky je úspora času nejen pro mě jako makléřku, ale hlavně pro kupující a prodávající.

Kupující možnost si dopředu projít celou nemovitost a udělat si představu a díky tomu omezíme realitní turismus. Na prohlídku přichází lidé, kteří mají opravdu zájem. Fyzická prohlídka si totiž nějaký čas vezme, obzvlášť pokud v nemovitosti ještě bydlí původní majitel.

Dáme lepší představu

Obvzlášť výhodné je 3D prohlídky využívat u velkých nemovitostí. Takových, které mají hodně místností nebo několik pater a celkově jsou hodně členité a prostorné.

Zájemce o koupi se tak může dobře v celé nemovitosti zorientovat a to z papírového plánu nebo půdorysu často není vůbec snadné.

3D prohlídky pro prodávajícího

Jestli uvažujete o prodeji svého bytu nebo jiné nemovitosti, otázka samozřejmě zní: Proč byste měli využívat virtuální prohlídky?

Asi chcete prodat za co nejlepší cenu. A je jedno, jestli se jedná o obyčejný nebo luxusní byt, starý nebo zrekonstruovaný dům, penzion, chalupu či hotel.

Díky použití 3D virtuální prohlídky v inzerci zabodujeme. Odlišíme se od ostatních podobně vypadajících nemovitostí a způsobíme zvědavost u kupujících.

Daleko více zájemců si inzerát prohlédne a tím se samozřejmě zvyšuje pravděpodobnost úspěšného prodeje. Máme něco, co jiní nemají.

Po prodeji si jako bonus odnesete tuto 3D prohlídku jako památku na svou bývalou nemovitost.

3D prohlídky pro kupujícího

Chcete si byt nebo dům koupit?

I pro vás je 3D prohlídka přínosem. Dnes už je běžné, že kvalitní realitní makléři používají video prohlídky. To je ale často jen pár letmých záběrů nebo fotek.  Virtuální prohlídka je o několik levelů výše.

Díky 3D prohlídce si můžete udělat lepší představu o tom, kam se jdete podívat. Máte šanci si připravit detailnější dotazy. Víte, na co se chcete zaměřit. Fotky a video totiž mohou některé věci zkreslovat. Nebo nejsou vidět úmyslně. To s 3D prohlídkou není možné. Můžete si doslova prohlédnout každý kout.

Díky tomu je tedy větší pravděpodobnost, že už na prohlídce budete mít jasno a s prodávajícím si plácnete.

Na čem je 3D prohlídka založena?

3D sken je nafocení interéru bytu nebo domu speciální 3D kamerou.  Tato kamera pak vytvoří 3D zakreslení celého prostoru a umožní komukoliv projít si celou nemovitost „od stolu“ ve svém počítači nebo mobilu, jako by se pohyboval ve skutečném bytě nebo domě. A to v naprosto realistickém zobrazení.

To nejlepší ale nastane v momentě, kdy si člověk nasadí poměrně běžné 3D brýle. Ocitne se přímo v nemovitosti a může si procházet libovolně jednotlivými místnostmi.

Nahlédnout do kuchyně, projít přes chodbu, zkontrolovat koupelnu a klidně se i podívat z okna. Virtuální prohlídka vytváří i 3D modely a pohled na nemovitost z jakéhokoliv úhlu.

Stejně tak vytváří půdorysy, které jsou při prodeji nemovitosti nezbytné a měly by být součástí každé inzerce. Díky půdorysu dotyčný zná rozměry jednotlivých místností a hlavně – pokud chce nemovitost po koupi hned rekonstruovat – usnadníme mu práci.

Jak vzniká virtuální prohlídka?

3D virtuální prohlídka je jedna z mnoha exkluzivních služeb, které nabízím svým klientům. Její příprava je pro ně bez starostí. Přijdu do jejich bytu nebo domu s profesionálem, který je speciálně vyškolený na 3D skenování.

Společně postupně projdeme všechny místnosti, které si 3D kamera mnohokrát oskenuje chcete-li vyfotí. Z různým míst, úhlů. A to od vstupu po poslední kout, který v bytě nebo domě je.

Technik si pak vezme zdrojová data a na jejich základě pomocí speciálního programu potom vytvoří výslednou virtuální prohlídku.

Připravím virtuální prohlídku i pro vaši nemovitost

Jsem jednou z prvních realitních makléřů v Plzni, která tuto novou technologii při prodeji bytů a domů svých klientů aktivně využívá.

Pokud i vy chcete svůj byt, dům nebo pozemek v inzerci odlišit, vyvolat zájem a prodat jej výhodně, jsem připravena vám s tím pomoci.

Napište mi SMS zprávu nebo zavolejte na +420 728 174 601 a pobavíme se o tom, jak 3D virtuální prohlídky využít pro prodej vašeho bytu.

Bc. Hanka Procházková
Realitní makléřka pro Plzeň a okolí
+420 728 174 601