A je tu další realitní tip. Tentokrát i o tom, jak prodat byt, i když ho pronajímáte a máte v něm nájemníky.

Zveřejnil(a) Hanka Procházková dne 10. července 2018

 

Přepis videa
V únoru mi v pondělí hned ráno napsala jedna vytížená mladá dáma, že potřebuje prodat svůj byt, na kterém má ještě hypotéku. A protože si o mě přečetla pár zajímavých informací na Facebooku, tak se rozhodla mi napsat.

Sešli jsme se u nás v kanceláři, uvařila jsem jí kávu a pobavili jsme se o jejích představách. Prodávala byt, který si původně kupovala pro sebe, ale pak se jí změnila životní situace a tak ho začala pronajímat.

V době prodeje bydlel v bytě mladý pár. Museli jsme se s nimi tedy domluvit.

Majitelka to nájemníkům oznámila a oni to vzali sportovně a potom jsme se v bytě sešli na focení. Pak jsme si předali kontakty a domluvili se, že se nájemníkům ozvu až bude prohlídka.

Majitelka je vytížená časově a má dvě práce. Je náročné to časově skloubit a ještě do toho prodávat byt. Tak mi řekla, že se mám o prohlídky postarat sama.

Tím, že jsem nemusela zapojovat majitelku, to bylo jednodušší na organizaci. Když se mi ozval zájemce, tak jsem zavolala nájemníkům, domluvila jsem s nimi termín a až pak jsem to potvrdila zájemci.

Protože mám ráda věci pod kontrolou, tak jsem si vždy prohlídku ověřila těsně před jejím začátkem, aby na ní nikdo z nich nezapomněl.

Je dobré upozornit nájemníka na to, jak ta prohlídka bude vypadat. Pak jde všechno hladce. Nájemník stojí opodál a poslouchá, jenom občas se ho zájemce na něco zeptá, jak se mu tam bydlí nebo kolik ho stojí elektřina.

Celkem jsme do prodeje absolvovali šest prohlídek a majitelka nemusela být na žádné z nich. Jenom na konci podepsala smlouvu a prodala byt za vyšší cenu než byl úvěr, takže jí i něco zbylo.

Abych to shrnula. I když máte byt pronajatý, tak není problém ho prodat. Důležité je to správně vykomunikovat.

Jestli tedy chcete prodávat svůj byt a ušetřit si starosti a čas, vyberte si makléře, ke kterému máte absolutní důvěru.

Další realitní tipy najdete tady na mých stránkách nebo když mě budete sledovat na Facebooku.

A jestli chcete prodávat teď, tak mi prostě napište zprávu nebo zavolejte na +420 728 174 601 a proberem to.

Přeji Vám krásný den 🙂