Asi každý majitel chce svou nemovitost prodat co nejlépe. Za dobrou cenu. Čím dříve, tím lépe. A s tím v dnešní době zásadním způsobem pomůže video.

Když chci koupit byt…

Jen se podívejte očima někoho, kdo chce koupit v Plzni byt nebo dům. Inzerátů je hodně.

Kupující se podívá přímo na stránky realitních serverů. Na nich jsou stovky nemovitostí. Použije filtr, vybere si určitou velikost, lokalitu a další možnosti a pak mu stejně většinou vyjede nabídka mnoha desítek bytů nebo domů.

Teď je potřebuje porovnat. Podívat se, jestli vyhovují tomu, co hledá. Není to vždy jednoduché.

U každého bytu většinou najde podrobný popis, lepší či horší fotky. Pak si stejně musí několik vytipovaných bytů osobně projít a prohlédnout. Samozřejmě z časových důvodů nenavštíví všechny, které se mu na internetu zalíbili.

O samotném prodeji inzerovaného bytu rozhoduje řada faktorů. Mezi ty hlavní patří pocit, který kupující získá – a to ještě před tím, než přijde na prohlídku…

To chci vidět!

Náš úkol v inzerci je docílit toho, aby hned u počítače, při prohlížení inzerátu vašeho domu nebo bytu, kupující nabyl pocitu: „Jo, tak to je ono! To vypadá dobře. To chci vidět!“  A na prohlídku se těšil.

Navíc ze zkušeností a statistik vyplývá, že na inzerát, který obsahuje videoprohlídku, se podívá více lidí. Násobně víc než na běžný inzerát s fotkami nebo popisem.

Video má totiž úžasnou schopnost ukázat (téměř) vše. Díky videu si tak kupující udělá daleko lepší představu o daném bytu nebo domu a prohloubí v sobě pocit, jestli ho chce nebo ne.

I video musí být poctivé

Zároveň si dáváme pozor, abychom ve videu „nelhali“. Abychom nemovitost neukazovali takzvaně v lepším světle, než jaká je skutečnost. To bychom kupujícího jenom naštvali.

Cílem videoprohlídky je prostě předat reálný obraz bytu nebo domu. Kupující pak přijde na prohlídku a už ví, co ho čeká. Není zklamaný z toho, že na internetu to vypadalo jinak než v reálu.

Pro majitele má video tu výhodu, že na prohlídku se objednají jen zájemci, kteří už mají reálnou představu o tom, jak nemovitost vypadá.

A jdou si opravdu jenom obrazně „sáhnout na cihly“ a blíž se seznámit. Nejsou zbytečně zklamáni z toho, že koupelna je ve skutečnosti mnohem menší, než jak to vypadalo na fotkách.

Jak se točí video prohlídka

Natáčení vypadá tak, že zapneme kameru a projdeme celý byt nebo dům. Natočíme vstup do nemovitosti, všechny místnosti, okolí.

Podle typu nemovitosti natočíme buď jednoduché video, nebo video doplníme i fotografiemi.

Když to dává smysl a jedná se třeba o rodinný dům, natáčíme i pohled shora pomocí dronu. Díky tomu si kupující může udělat lepší představu o okolí. To se hodí hlavně v případě, kdy oblast vůbec nezná.

Leckdy jsou naše videa provázena i mluveným slovem, nebo nemovitostí ve videu provádí diváka živý člověk, který jednotlivé záběry komentuje. To dodává videu větší přirozenost. Rozhodně by ale osobnost moderátora neměla rušit nebo na sebe stahovat přílišnou pozornost.

A co se délky týče, tak u nějaké nemovitosti stačí minuta a u nějaké se vyplatí natočit i 5minutové video. Jde o to přizpůsobit prohlídku konkrétní nemovitosti a individuálním potřebám.

Jaké výsledky videoprohlídky přináší?

Zrovna v prosinci jsme například díky videoprohlídce prodali dům u Prahy za 5 týdnů. Ten samý dům předchozí realitní kancelář prodávala skoro rok a neuspěla.

Majitel domu nakonec oslovil nás (TAURUM Reality), jestli bychom mu s prodejem pomohli. Kromě té spousty věcí, které pro majitele děláme, jsme natočili i videoprohlídku.

Za pár týdnu přišel na prohlídku potenciální kupec. Když přišel na prohlídku, tak nám řekl, že to video viděl snad 10x a díky tomu zná dům skrz naskrz. No a za pár minut jsme si plácli.

Z naší zkušenosti víme, že díky videoprohlídce se daří nemovitost prodat rychleji, než bez ní.

Samozřejmě čím lépe se nám podaří vaši nemovitost prezentovat, tím lepších výsledků je možné dosáhnout. Jde o to, aby video působilo zajímavě, poutavě, neotřele a originálně.

Videoprohlídka způsobí, že se na inzerát podívá víc zájemců. Díky tomu svůj byt nebo dům prodáte rychleji a za vyšší cenu.

Chcete probrat prodej svého bytu nebo domu?

Letos je vhodná doba na prodej. Ráda Vám s tím pomůžu. A samozřejmě zvážíme i videoprohlídku. 🙂

Napište mi SMS zprávu nebo zavolejte na +420 728 174 601 a společně si o vašem bytu popovídáme.

Bc. Hanka Procházková
Realitní makléřka pro Plzeň a okolí
+420 728 174 601